14 czerwca 1911 r. w Warszawie rozpoczęto budowę Domu Sierot. Sierociniec był ośrodkiem koedukacyjnym. Panowały w nim nowatorskie metody pedagogiczne. Dzieci miały własny samorząd (sejm i sąd), a opinie wyrażały na zebraniach i łamach gazetki.
Fot. See page for author, Public domain, via Wikimedia Commons
Pliki dźwiękowe
14.06.2023 Eskpresem przez historię

!["Strasznie tajemnicze miejsce". Archeolodzy sprawdzają, co kryje Góra Trzech Krzyży [WIDEO] 2 EAttachments9593863e680c789e71b73a1f7c13f023c7110eb xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9593863e680c789e71b73a1f7c13f023c7110eb_xl-350x250.jpg)



![Nowy sprzęt już pomaga ratować życie pacjentów. Wszystko dzięki środkom z KPO [ZDJĘCIA] 6 EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97_xl-350x250.jpg)




