Historia polskiego himalaizmu wciąż się pisze. W środę rusza wyprawa, podczas której Polak będzie próbował dokonać pierwszego w dziejach zjazdu na desce snowboardowej z ośmiotysięcznika Nanga Parbat – zwanej też górą śmierci. Jej samo zdobycie to wyczyn, a plan Polaka zakłada wspinaczkę bez wspomagania dodatkowym tlenem i bez pomocy szerpów wysokościowych.
Wiem co część z Państwa sobie myśli, kolejny szaleniec, który dla idei fix naraża swoje życie i zdrowie. Jednak pamiętajmy ludzie nie idą w góry, żeby umierać tylko, żeby żyć.
Od 10 lat zjeżdża ekstremalnie na desce w Tatrach, wytyczył kilka pierwszych zjazdów i jest jedynym snowboardzistą, który zjechał Zachodem Grońskiego – drogą uznawaną za najtrudniejszą w Tatrach. Ma na koncie także zjazd z Mont Blanc. Jeździ w Alpy, góry Gruzji, Peru, Islandii czy Bułgarii.
Dziś moim gościem jest Ali Olszański. Zapraszam w sobotę po godzinie 13:00, Agata Zalewska.
Fot. KOUSTABH BISWAS, pexels.com
Pliki dźwiękowe
03.06.2023 Czas zuchwałych






![Szacunek dla tradycji. Kazimierz Dolny znów stał się stolicą kultury ludowej [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9599821d2d98b59a3071e2e1e845ba106e60218 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9599821d2d98b59a3071e2e1e845ba106e60218_xl-350x250.jpg)
![Pride of Poland coraz bliżej. Poznaliśmy gwiazdy tegorocznej aukcji [ZDJĘCIA] 8 EAttachments960071386d3b809362f4fab04837e5ca452fd32 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960071386d3b809362f4fab04837e5ca452fd32_xl-350x250.jpg)


