Arcyciekawie zapowiada się końcówka sezonu w piłkarskiej II lidze. Trzy kolejki przed końcem rozgrywek w walce o awans wciąż liczą się piłkarze Motoru Lublin i Wisły Puławy. Obie drużyny zgromadziły po 50 punktów, podobnie jak KKS 1925 Kalisz.
W tabeli Wisła jest piąta, za nią plasuje się ekipa z Kalisza, a na siódmym miejscu – a więc pierwszym poza strefą barażową – jest obecnie Motor Lublin.
„Żółto-biało-niebiescy” już w piątek (19.05) na terenie rywala zmierzą się z wiceliderem tabeli – Kotwicą Kołobrzeg. Potem czeka ich domowy mecz z rezerwami Zagłębia Lubin, a na koniec wyjazd do prowadzącej w stawce Polonii Warszawa.
O nastawieniu drużyny mówi drugi trener Motoru, Mateusz Stolarski: – Walczymy o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu. Cały czas jesteśmy w grze o awans, chcemy też grać mecze barażowe u siebie, bo kibice to nasz dodatkowy zawodnik.
Piątkowy mecz w Kołobrzegu zaplanowano na 18:00.
JK / opr. ToMa
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Mateusz Stolarski

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)








