Od początku akcji szczepień przeciwko COVID-19 w Polsce podano prawie 58 milionów szczepionek – wynika z rządowych raportów. Minionej doby odnotowano 141 zakażeń koronawirusem.
– Sytuacja cały czas się poprawia, stąd 1 lipca znosimy stan zagrożenia epidemicznego w Polsce – powiedział Polskiemu Radiu Lublin minister zdrowia Adam Niedzielski. – Nie ma takiej sytuacji, żebyśmy mogli zupełnie odrzucić troski, zupełnie pozbyć się ryzyka, bo to ryzyko istnieje. Są kolejne fale. One będą pojawiały się w kolejnych miesiącach. Prawdopodobnie będziemy mieli falę w lecie. Ale to już nie jest zagrożenie dla zdrowia publicznego, dla wydolności systemu opieki zdrowotnej. Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego to przede wszystkim stwierdzenie, że problem jest, ale nie zagraża swoją skalą tak, żebyśmy musieli podejmować jakieś ekstraordynaryjne działania.
CZYTAJ: Minister zdrowia o budowaniu autonomii lekowej
Od 4 marca 2020 roku, gdy w Polsce wykryto pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono ponad 6,5 miliona przypadków. Z powodu COVID-19 zmarło w sumie 119 595 osób.
CZYTAJ: Światowy Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego
MaTo / opr. WM
Fot. Krzysztof Radzki
Pliki dźwiękowe
Adam Niedzielski




![Byle do nocy! Kultura znowu zawładnie Lublinem [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9560801414a66380d31cd4eb0ce468f687415a8 xl 2](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9560801414a66380d31cd4eb0ce468f687415a8_xl-2-350x250.jpg)



![Magia sztuki i miasta. Lublin szykuje się na Noc Kultury [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9560801dafe4f86112ef1ef75273f4dbb85676f xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9560801dafe4f86112ef1ef75273f4dbb85676f_xl-1-350x250.jpg)

