Sześć medali zdobyli reprezentanci uczelni z województwa lubelskiego w drugim dniu Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Poznaniu.
Srebrne krążki wywalczyli Monika Romaszko z Politechniki Lubelskiej w biegu na 100 metrów, Krzysztof Hołub z UMCS-u w biegu na 400 m przez płotki, Mateusz Kwaśniewski także z UMCS-u w rzucie oszczepem i Piotr Tarkowski z AWF-u Biała Podlaska w skoku w dal.
Z kolei na najniższym stopniu podium stanęli studenci UMCS-u: Weronika Muszyńska w pchnięciu kulą i Michał Kitliński w biegu na 800 metrów.
Dziś (21.05) trzeci, ostatni dzień mistrzostw.
AR
Fot. pixabay.com


![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 3 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)




![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 8 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)


