Jakub Guz będzie trenerem występującej w Tauron 1. lidze drużyny siatkarzy PZL Leonardo Avii Świdnik. Niespełna 39-letni wychowanek świdnickiego klubu prowadził już żółto-niebieskich w kilku ostatnich meczach sezonu 2022/23, po odejściu Witolda Chwastyniaka. Wcześniej był jego asystentem. Teraz dostanie szansę sprawdzenia się w pełnym wymiarze.
Guz jako zawodnik od początku swojej kariery grał w Avii. Jedynie trzy sezony spędził poza Świdnikiem – w Siedlcach, Szczecinie i Tomaszowie Mazowieckim. Wrócił do Avii przed sezonem 2017/2018.
W zakończonych niedawno rozgrywkach zespół PZL Leonardo Avii Świdnik odpadł w ćwierćfinale play-off i został sklasyfikowany na 7. miejscu.
AR








![Wygrana na zakończenie. Lubelscy rugbiści na siódmym miejscu [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9576241914ab8db19b1942eee47150ed7cdcfdb xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9576241914ab8db19b1942eee47150ed7cdcfdb_xl-1-350x250.jpg)

