Nominacja dla dziennikarki Polskiego Radia Lublin
Dziś poznamy laureatów tegorocznych nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury. W gronie nominowanych znalazła się dziennikarka Polskiego Radia Lublin – red. Agata Koss-Dybała – kierownik Biura Promocji i Projektów w Radiu Lublin, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Radia Lublin, a także autorka i reżyser słuchowisk i audycji.
Rekomendację do nagrody otrzymała m.in. za realizację cyklu warsztatów kreatywnego pisania i spotkań autorskich „Kryminalne czwartki w Lublinie”, a także 7. edycję autorskiego „Festiwalu Reportażu w Lublinie”, organizację integracyjnego polsko-ukraińskiego warsztatu z tworzenia słuchowiska radiowego dla dzieci, czy też koordynację piątkowych wieczorów koncertowych w Radiu Lublin i wydanie płyty „Blues Ballads” Łukasza Jemioły.
W kategorii Upowszechnianie Kultury w 2022 Agata Koss-Dybała powalczy o nagrodę z Muzeum Narodowym w Lublinie oraz Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.
Gala Kultury to uroczystość poświęcona całemu środowisku lubelskiej kultury, podczas której zostaną również wręczone medale i nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.
Uroczystość w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie rozpocznie się o godz. 18.00.
Spotkanie z Grażyną Lutosławską
Z kolei Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza zaprasza na spotkanie autorskie z red. Grażyną Lutosławską.
Grażyna Lutosławska – dziennikarka, pisarka, wykładowczyni na UMCS. Autorka książek, m.in. „Leon i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara”, za którą w 2004 roku otrzymała wyróżnienie literackie przyznane przez polską sekcję IBBY; „Wielkie zmiany w dużym lesie” (nominowana do nagrody literackiej IBBY); „Bajki od rzeczy”, „Jatymy”, „Pepe i Melek na tropie” (nominowana w kategorii FABUŁA w Plebiscycie Blogerów LOKOMOTYWA w 2020 roku). Autorka i reżyserka słuchowisk oraz radiowych bajek. Autorka sztuk teatralnych: „O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata” (realizacje w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie w 2009 roku i w Teatrze Nowym im. Witkacego w Słupsku w 2012, reż. Krzysztof Babicki); „Anioł za lodówką” (Teatr Andersena w Lublinie, 2016, reż. Daniel Arbaczewski), „Kolory” (Mazowsze, Otrębusy 2021, reż. Zbigniew Kułagowski). Publikuje felietony m.in. w „Akcencie” i „Krainie Bugu”. Laureatka m.in. tytułu „Mistrz Mowy Polskiej” (2013) i Nagrody Miasta Lublin za całokształt działalności w dziedzinie kultury (2015).
Rozmowę poprowadzą uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Kochanowskiego w Lublinie oraz Szkoły Podstawowej nr 19 im. J. Czechowicza w Lublinie. Spotkanie przy ul. Złotej 3 rozpocznie się o godz. 12.00.
Koncert w Zamojskim Domu Kultury
W Zamojskim Domu Kultury dziś Dziecięcy koncert dla Mamy i Taty, a zaprasza Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego w Zamościu.
Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
Festyn z okazji Dnia Matki
Z kolei Dom Kultury LSM zaprasza jutro na wielki festyn rodzinny z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka.
W programie zaplanowano miedzy innymi:
– występy grup działających przy DK LSM: muzycznej, wokalnej i baletowej,
– improwizacja teatralna dla dzieci w wykonaniu Teatru w Ogrodzie
– występ zespołów: Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, Orkiestra Dęta działająca przy DK LSM, Pasjonatta, Studio Tańca Bonito, Maciejowa Kapela.
Na najmłodszych czekają:
– bezpłatne warsztaty plastyczne i rękodzieła,
– gry i zabawy,
– konkursy z nagrodami,
– kąciki animacyjne,
– bezpłatne dmuchańce i wiele innych!
Wielki Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka na plac przy Domu Kultury LSM rozpocznie się o godz. 15.00.
Święto wina w Janowcu
Jutro rozpoczyna się XIII ŚWIĘTO WINA – JANOWIEC 2023.
– Tegoroczny program obfituje w wiele ciekawych, bardzo różnorodnych propozycji, program jest niezwykle bogaty – przekonuje dyr. Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym Izabela Andryszczyk. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]
Program XIII ŚWIĘTO WINA – JANOWIEC 2023 dostępny jest na stronie wydarzenia.
Fot. RL