10-lecie istnienia obchodzi w tym roku Klub Genealogiczny „W poszukiwaniu korzeni” przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej. Z tej okazji organizowana jest ogólnopolska konferencja genealogiczna. Swój udział w wydarzeniu zgłosiło jak dotąd 70 osób.
– Zainteresowanie genealogią jest w ostatnich latach coraz większe. Wynika to między innymi z dostępności źródeł – mówi organizator konferencji, Robert Soldat. – W Internecie pojawiają się źródła, które kiedyś były niedostępne. Niegdyś trzeba było jechać setki kilometrów do archiwum, przeglądać tysiące stron, co było bardzo mozolne i zniechęcało bardzo wiele osób do takich poszukiwań. Zainteresowanie genealogią wynika z zainteresowania historią, własną tożsamością, z tego, że pamięta się o swoich rodzinach i przez to szuka się własnych korzeni, które kształtowały nas w jakimś stopniu. Po kimś odziedziczyliśmy cechy charakteru, jak i zdolności, to, kim jesteśmy teraz.
CZYTAJ: Archeolodzy wkroczą na teren dawnej fabryki samolotów
Konferencja genealogiczna „Powrót do korzeni” odbędzie się 30 maja w Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Można jeszcze zgłaszać swój udział w wydarzeniu.
MaT / opr. WM
Fot. pixabay.com
Pliki dźwiękowe
Robert Soldat


![Policyjny pościg za 39-latkiem. Kierowca był dobrze znany funkcjonariuszom [ZDJĘCIA] 3 EAttachments9507762eedce128bae1a28ce3ef9622aa3ab55a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/05/EAttachments9507762eedce128bae1a28ce3ef9622aa3ab55a_xl-350x250.jpg)







