Jubileuszowy dąb zostanie posadzony na terenie Politechniki Lubelskiej z okazji 70-lecia tej uczelni.
Uczelnia powstała 13 maja 1953 roku jako Wieczorowa Szkoła Inżynierska z Wydziałem Mechanicznym. Studia rozpoczęło wówczas 107 studentów. W 1977 roku została przemianowana na Politechnikę Lubelską. Dziś funkcjonuje tu 6 wydziałów z 25 kierunkami, a pracuje blisko 570 nauczycieli akademickich, którzy kształcą 7 tys. studentów.
Dąb zostanie posadzony obok ronda przed „Spichlerzem” o godz. 10.00.
RyK / opr. AKos
Fot. materiał organizatora


![Rewolucja w drogownictwie? Lubelscy naukowcy pracują nad nową technologią [ZDJĘCIA] 3 EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2_xl-1-350x250.jpg)







