Lublin: Szkolny Budżet Obywatelski z rekordowym zainteresowaniem uczniów

sbo iii edycja grafika 2023 04 13 154414

Rekordowym wynikiem zakończył się nabór do trzeciej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Program ma stanowić dla młodzieży pierwsze w praktyce doświadczenie demokracji.

Do akcji zgłosiło się ponad 40 placówek oświatowych.

– Z roku na rok liczba chętnych się zwiększa – mówi koordynatorka Szkolnych Budżetów Obywatelskich Kamila Kniaziowska-Szczerba. – To jest taki niezwykły budżet, w którym pieniądze nie są ważne, a ważne jest wszystko to co dzieje się wokół nich. Czyli to, że uczniowie, nauczyciele i rodzice integrują się, rozmawiają o swoich potrzebach. Wybierają te, które są najważniejsze w danej szkole.

CZYTAJ: Lublin: Szkolne Budżety Obywatelskie z rekordem

– Ten projekt bardzo rozwija młodych ludzi – mówi nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego Bartłomiej Żuraw. – Pomijając sam fakt tego, co otrzymaliśmy, myślę, że ważniejsze jest to,co pojawiło się po drodze, czyli współpraca, otworzenie oczu i umysłu na to, że można w szkole coś zmienić. Uczniowie mają poczucie sprawczości. Dzięki temu młodzież staje się bardziej przedsiębiorcza, bardziej odważna.

Dofinansowanie w ramach Szkolnych Budżetów Obywatelskich otrzyma 20 placówek. Każda z nich dostanie wsparcie w wysokości 4 tysięcy złotych.

CZYTAJ: Poczuli się jak w sądzie. Licealiści poznają pracę prawników

InYa / opr. PrzeG 

Fot. Miasto Lublin

Exit mobile version