Posłanka Monika Pawłowska w starostwie w Lubartowie zachęcała samorządowców do udziału w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej. SIM to spółka budująca mieszkania na niedrogi wynajem z możliwością dojścia do własności.
W Lubelskiem Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa działa już od siedmiu miesięcy na terenie 17 samorządów- mówiła posłanka Monika Pawłowska. – Dzieją się już dobre rzeczy, we wrześniu pewnie będą się wbijać łopaty. SIM-y w województwie lubelskim są już właściwie powołane. Jeden SIM działa 7 miesięcy, ma już pierwsze projekty. To samorządowcy decydują o tym, jak będą w ich gminie, powiecie, mieście wyglądać mieszkania, ile ich będzie i jaka będzie wysokość czynszu – zaznacza.
– Dla samorządów są dwa podstawowe warunki uczestnictwa w programie: grunt pod budowę i potrzeby mieszkaniowe – mówi starosta lubartowski Tomasz Marzęda. – Adresatami tego narzędzia wsparcia dla mieszkańców są przede wszystkim gminy. Chcemy zjednoczyć te 13 gmin, abyśmy mogli wspólnie o to wsparcie społecznego budownictwa mieszkaniowego zawalczyli – dodaje.
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa jest przeznaczona dla osób i rodzin nieposiadających własnego mieszkania i zdolności kredytowej, ale będących w stanie opłacać czynsz.
JPi / opr. DomKla
Fot. Jerzy Piekarczyk
Pliki dźwiękowe
Monika Pawłowska
Tomasz Marzęda













![Seniorzy przejęli klucze do miasta. W Lublinie rozpoczęło się ich święto [ZDJĘCIA] 8 EAttachments95652526e377945aae52fb348bef357824b749d xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95652526e377945aae52fb348bef357824b749d_xl-1-350x250.jpg)
![Nowe oddziały, sprzęt i rozwój cyfrowy. Miliony z KPO dla szpitala MSWiA [ZDJĘCIA] 9 EAttachments956523417260d306b8e793bf9d1805bde014176 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments956523417260d306b8e793bf9d1805bde014176_xl-1-350x250.jpg)

