Powstaje aplikacja mobilna dla studentów kierunków medycznych. To narzędzie, które ma ułatwić praktyczną naukę studentom pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii i kierunków lekarskich.
– Jesteśmy już po etapie badań i konsultacji w sprawie wprowadzenia aplikacji na kierunki medyczne. Jest także gotowy jej prototyp – mówi kierownik Katedry Rozwoju Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i liderka polskiej części projektu, prof. Beata Dobrowolska. – Student, kiedy po raz pierwszy zjawia się na praktykach zawodowych, w aplikacji będzie mógł znaleźć, gdzie to dokładnie jest. Często studenci I roku mają problem ze znalezieniem miejsc; mamy 10 szpitali. Jednocześnie aplikacja ma też być narzędziem pomocnym w edukacji. Studenci oczekują, aby był tam np. kalkulator dawek leków, połączenie do baz sprawdzonych materiałów dydaktycznych, np. przedstawienie zasad edukacji związanej z zapobieganiem stopie cukrzycowej. To po prostu ułatwi studentom przekaz tych informacji pacjentowi.
CZYTAJ: Lubelska Izba Lekarska: W szpitalu MSWiA w Lublinie trwa konflikt między dyrekcją a częścią medyków
Aplikacja na razie ma pomagać w edukacji studentom Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także studentom uczelni z Hiszpanii i Niemiec, które to jednostki naukowe także biorą udział w projekcie 4D “Uwarunkowania wprowadzenia technologii mobilnych do edukacji praktycznej”.
SzyK / opr. WM
Fot. Negative Space / pexels.com