Dwa medale, złoty i srebrny, zdobyli biegacze narciarscy MULKS-u Grupy Oscar Tomaszów Lubelski w sprincie techniką klasyczną podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanych na trasach Kubalonki.
Wśród juniorów młodszych triumfował Bartosz Kita, a wśród juniorek młodszych drugą lokatę zajęła Karolina Kuć.
Biegi dystansowe olimpiady zostały rozegrane dziesięć dni temu także w Wiśle-Kubalonce podczas Pucharu Grupy Azoty. W nich brązowy medal na 5 km stylem klasycznym zdobyła Karolina Kuć.
Pierwotnie konkurencje biegowe OOM Podkarpackie 2023 miały odbywać się na trasach w Ustjanowej koło Ustrzyk Dolnych. Ostatecznie przeniesiono je trasy Kubalonki w Wiśle.
AR / opr. DomKla
Fot. Mulks Grupa Oskar Tomaszów Lubelski / Facebook



![Renesansowy pochód w centrum miasta. Świętują ważną rocznicę [ZDJĘCIA] 4 EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49_xl-1-350x250.jpg)
![Aleja Sław w Zamościu ma nowego bohatera [ZDJĘCIA] 5 EAttachments96042552586bc0335d60de70616714b3e40f71a xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96042552586bc0335d60de70616714b3e40f71a_xl-1-350x250.jpg)





