Już za 3 lata trzy lubartowskie sekcje sportowe będą mogły trenować w nowoczesnym obiekcie. Władze miasta podpisały w środę (29.03) umowę na budowę hali sportowej dla sekcji taekwondo, kolarskiej i tenisa stołowego.
– Mamy mistrzów w każdej z tych dyscyplin, a od trzydziestu lat musieli oni trenować w obskurnym baraku – podkreśla burmistrz Lubartowa, Krzysztof Paśnik: – Samorząd powinien robić wszystko, żeby tacy zawodnicy mieli godziwe warunki do trenowania.
– Mamy mistrzów Polski i świata oraz wielu chętnych do trenowania. Ten obiekt pozwoli wreszcie trenować wszystkim chętnym w normalnych warunkach – podkreśla trener taekwondo Jerzy Jedut: – Chociaż mamy sentyment do miejsca, gdzie trenujemy, do naszego baraku, jednak ma ono jedną wadę – nie możemy się tam zmieścić. Nie możemy dać szansy większej liczbie młodych ludzi, żeby mogli oni trenować. A teraz sport ma silną konkurencję w postaci smartfonów i komputerów.
Wykonawca ma dwa i pół roku na wybudowanie nowych obiektów sportowych przy ul. Szkolnej w Lubartowie.
Środki na ten cel miasto uzyskało w ramach rządowego programu „Polski Ład”
JPi / opr. ToMa
Fot. Jerzy Piekarczyk
Pliki dźwiękowe
Jerzy Jedut
Krzysztof Paśnik

![Półfinał konkursu „Kobieta przedsiębiorcza”. Smaki regionu w roli głównej [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9577173302bd1567649378f708d4e93e4f9ffa0 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9577173302bd1567649378f708d4e93e4f9ffa0_xl-350x250.jpg)
![Finał z niespodzianką. Lubelskie mistrzostwa zakończone na szklanym korcie [ZDJĘCIA] 3 EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4_xl-1-350x250.jpg)







