Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie zapowiada powrót na Górki Czechowskie. W maju mają być tam wznowione prace poszukiwawczo-ekshumacyjne.
– Dokończymy zaczęte przez nas w listopadzie poszukiwania – mówi naczelnik oddziałowego biura poszukiwań i identyfikacji IPN w Lublinie, dr Artur Piekarz. – Poszukiwaliśmy miejsc pochówków ofiar egzekucji z okresu II wojny światowej. W jednym miejscu odnaleźliśmy rozproszone fragmenty kostne, a w drugim w częściowym układzie anatomicznym fragmenty szkieletów. Będziemy pracować w tym samym miejscu, w centralnej części wąwozu. W okolicach mogiły legionisty pracowaliśmy w listopadzie 2022 roku i tam przerwaliśmy prace. Zabezpieczyliśmy szczątki i chcemy całkowicie wyeksplorować to miejsce.
CZYTAJ: „Przywracamy tożsamość bohaterom”. IPN zidentyfikował szczątki trzech lubelskich Niezłomnych
Prace ekshumacyjno-poszukiwawcze na Górkach Czechowskich mają potrwać dwa tygodnie.
MaTo / opr. WM
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Artur Piekarz






![Biuro przyjazne dla pracownika. Projekt lubelskiej studentki [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9647147f3ccdd27d2000e3f9255a7e3e2c48800 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/07/EAttachments9647147f3ccdd27d2000e3f9255a7e3e2c48800_xl-350x250.jpg)



