10 tenorów na scenie CSK
Od ponad trzech dekad wybitni tenorzy nie próbują już rywalizować, a łączą siły i potęgę głosu. To w 1990 roku w Rzymie po raz pierwszy dali wspólny koncert Luciano Pavarotti, Plácido Domingo i José Carreras.
Lublin znalazł się na trasie koncertowej niezwykle utalentowanych współczesnych muzyków. Na scenie Sali Operowej CSK aż 10 tenorów, którzy zaprezentują potęgę swojego głosu. To artyści z Polski i Ukrainy. W programie cały wachlarz gatunków i utworów: od romantycznego popu, przez rockowe ballady, utwory ludowe aż do arii operowej. W nowym repertuarze usłyszymy utwory m.in. Marka Grechuty, Andrzeja Rybińskiego, Toma Jonesa, czy pieśni włoskich partyzantów z początku XIX w.
Koncert rozpoczyna się o 19.00 w CSK w Lublinie
Warsztaty fotograficzne w Zaułku Hartwigów
Jak wygląda ciemnia fotograficzna? Czym jest technika ambrotypii? W jaki sposób do fotografii służył papier oraz szkło? Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na zwiedzanie warsztatu fotograficznego prowadzonego przez Romana Krawczenkę, artystę fotografika.
W małym popołudniowym programie odwiedzając to magiczne miejsce można dowiedzieć się, jak wyglądało i funkcjonowało dawne atelier fotograficzne oraz na czym polegała praca fotografa i laboranta przełomu XIX i XX wieku.
Podczas wizyty można będzie zapoznać się z historią i dawnymi technikami fotografii.
Początek o 16.00 w Zaułku Hartwigów przy ul. Kowalskiej 3 w Lublinie.
Historia misia Wojtka w spektaklu przygotowanym przez IPN
IPN ma nadzieję, że nawet 5 tysięcy maluchów pozna historię misia Wojtka. Przygotowano spektakl opowiadający o niedźwiedziu, który został żołnierzem i wspierał armię gen. Andersa. Zwierzak uwielbiał jazdę wojskowymi ciężarówkami – w szoferce, a czasami na skrzyni, czym wzbudzał sporą sensację na drodze. Lubił też zapasy z żołnierzami, które na ogół kończyły się jego zwycięstwem.
Przedstawienie to sposób na dotarcie do młodych i próba przybliżenia historii bohaterstwa polskiego żołnierza, jego losów podczas II wojny światowej, dążenia do wolności.
IPN zapowiada, że historię misia Wojtka obejrzy w sumie ponad 5 tys. widzów z naszego regionu. W najbliższych dniach identyczne pokazy obejrzą dzieci z Łęcznej, Świdnika, Lubartowa czy Puław.
Fot. Krzysztof Radzki