Dlaczego potrzebne nam są dzisiaj doule? Czy moda różni się od biznesu modowego? Od czego pochodne jest to, co modne? O czym mówi nasz strój? Czym jest moda na początku dwudziestego pierwszego wieku i jak reaguje na nastroje społeczne? Czy i jak powinien się zmienić sposób mówienia o niej? Dlaczego niemodny jest dziś brak refleksji na temat mody? Grażyna Lutosławska rozmawiała o tym w Teatrze Starym z Anią Piętą i Aretą Szpurą. W programie fragmenty tego wieczoru.
Czy da się zbudować świat z języka? O plemieniu przyborian, książce „Wraz, czyli bez” z tekstami Jeremiego Przybory i o tym, czy dzieje pewnej miłości da się wyczytać z tekstów piosenek opowiadali w Teatrze Starym Magda Umer i Konstanty Kot Przybora. W „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” druga część wieczoru, a w niej nie tylko o „Listach na wyczerpanym papierze”, czyli korespondencji Agnieszki Osieckiej z Jeremim Przyborą.
Wrócimy do spotkania związanego z najnowszym, pierwszym w tym roku numerem kwartalnika Akcent, które prowadził Bogusław Wróblewski. Swoimi refleksjami podzielą się m.in. Wiesława Turżańska, autorka tekstu o korespondencji Dmochowskiego z Beksińskim, Piotr Majewski, który pisał o Krzysztofie Kurzątkowskim, Eliza Leszczyńska-Pieniak, autorka tekstu „Dusze lubią aksamitki”, Grażyna Lutosławska i Magdalena Krasuska, a Piotr Sendecki przeczyta debiutanckie wiersze Marzenny Sendeckiej.
W 355 odcinku słuchowiska „Bazarek” Wiesława sieka pora i dąży do celu.
Na zdjęciu: Ania Pięta, Areta Szpura i Grażyna Lutosławska. Fot. Dorota Awiorko/Teatr Stary