Na zdjęciu: Konstanty Kot Przybora, Magda Umer i Grażyna Lutosławska/fot. Wojciech Nieśpiałowski Teatr Stary
Skąd się wziął drópelek na ścieżce? Jak to możliwe, że w kiosku siedziała kompletnie żywa zmarła staruszka? Czy da się zbudować świat z języka? O plemieniu przyborian, książce „Wraz, czyli bez” z tekstami Jeremiego Przybory i jeszcze o tym, czy dzieje pewnej miłości da się wyczytać z tekstów piosenek opowiadali w Teatrze Starym Magda Umer i Konstanty Kot Przybora. W „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” fragmenty pierwszej części wieczoru.
„Czym jest rzeczywistość?” – pyta fotograf, Robert Pranagal. „Jak tłumaczył Morfeusz, to tylko sygnały elektryczne interpretowane przez nasz mózg – sygnały wzbudzane kwantami energii docierającymi z otoczenia do naszych zmysłów.
Skoro człowiek jest w stanie widzieć tylko niewielki wycinek całego spektrum fal elektromagnetycznych, to całe dostępne pole energii odbierane innym instrumentem będzie tworzyć zupełnie inną rzeczywistość w każdym czasie. Sam czas w świecie fal i energii także zachowuje się inaczej…” Podświaty tak zatytułowana jest wystawa Roberta Pranagala, na którą zaprosi w „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej”
Czterdzieści lat temu rozpoczął w Lublinie działalność Ośrodek Alliance Française UMCS. 10 marca o godz. 19.00 w Chatce Żaka odbędzie się jubileuszowy koncert. Wystąpią Eric Franceries (gitara) wraz ze swoim (dawnym) uczniem Jérémy’m Jouve’m, Jérémy Vannereau (bandoneon) oraz Pierre Fouchenneret (skrzypce). Zaproszenia na koncert przyniosą prezeska Ośrodka Alliance Française, Elżbieta Cwalina i Kazimierz Deryło, który był jednym z jego założycieli.
Piotr Selim i Hanna Lewandowska przyniosą zaproszenia na koncert „Kobiety mojego życia”, który odbędzie się w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice 8 marca.
W 354 odcinku słuchowiska „Bazarek” Stanisław boi się pająków, Wiesława ma słonia a Zosia nadmiar uczuć.
W prezencie książki od wydawnictwa MG, Nasza Księgarnia i Znak.
Zaprasza Grażyna Lutosławska.