Piłkarze Górnika Łęczna awansowali do półfinału Pucharu Polski. Występujący po raz pierwszy pod wodzą nowego trenera Ireneusza Mamrota łęcznianie w ćwierćfinale wygrali na wyjeździe z II-ligową Pogonią Siedlce 1:0.
Zwycięską bramkę w 74 min. strzelił Damian Zbozień, który po dośrodkowaniu skierował piłkę do bramki kolanem.
CZYTAJ: Plebiscyt FIFA: Polak zdobywcą najładniejszej bramki roku na świecie
Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy byli rewelacją rozgrywek. Potem gra się wyrównała, a w końcówce pierwszej połowy Górnik dwukrotnie był blisko strzelenia bramki. Ostatecznie sukces przyniosła akcja z 74 min.
Górnik po raz pierwszy w historii dotarł do tego etapu Pucharu Polski. Wcześniej dwukrotnie grał w ćwierćfinale.
A w środę (01.03) o półfinał Pucharu Polski powalczy Motor Lublin. Na Arenie Lublin podejmie lidera Ekstraklasy Raków Częstochowa.
AR / opr. ToMa
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Damian Zbozień



![Spotkanie z polską kulturą ludową. Trwają przygotowania do Festiwalu Eskapada Tradycji [ZDJĘCIA] 4 EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2_xl-350x250.jpg)




![Rewolucja w drogownictwie? Lubelscy naukowcy pracują nad nową technologią [ZDJĘCIA] 9 EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2_xl-1-350x250.jpg)

