Promocja tradycji i dziedzictwa kulinarnego regionu, ale nie tylko. W Lublinie podsumowano dotychczasowe edycje konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”.
– Teraz projekt będzie się odbywał pod nową nazwą „Kobieta Przedsiębiorcza” – mówi dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Lubelskim Urzędzie Marszałkowskim, Ewa Szałafiej. – Kobiet przedsiębiorcza to kobieta, która jest odważna, kreatywna i która potrafi odszukać przepisy ze starych kajetów, które mają co najmniej 25-letnią tradycję i są związane z naszym regionem lubelskim. Potrafi zaprezentować te produkty i podać je zgodnie z zasadami savoir-vivre – dodaje.
– Kultywowanie tej tradycji to nasza pasja – mówi Krystyna Brzozowska, szefowa Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach. – Zależy nam na odtworzeniu tradycji, dawnych potraw naszych babć, bo są to bardzo dobre i zdrowe potrawy. Chcemy, aby były promowane – zaznacza.
Gala podsumowująca dotychczasowe edycje konkursu i prezentacja jego nowe formuły odbyły się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie we wtorek (14.02).
ToMa / opr. DomKla
Fot. Piotr Michalski
!["Kobieta Gospodarna Wyjątkowa". Podsumowano dotychczasowe edycje konkursu [ZDJĘCIA] 2 pm kobieta 140223 002 2023 02 14 164303](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2023/02/pm_kobieta-140223-002-2023-02-14-164303-1024x683.jpg)