Prace Tomasza Kozłowskiego w puławskiej galerii sztuki
W puławskim Domu Chemika wystawa malarstwa i rysunku Tomasza Kozłowskiego. Kozłowski jest z wykształcenia architektem. Całe życie osobiste i zawodowe związany z Puławami. Laureat konkursów architektonicznych i urbanistycznych od kilku lat pracuje także na płótnie.
Ekspozycja w przestrzeni puławskiej galerii sztuki to prace wykonane w technice akrylowej oraz przy pomoc farb olejnych. W pracach widać wiele nawiązań m.in. do współczesnej architektury.
Obok obrazów prezentowane są także rysunki. Artysta posługuje się też pastelami, kredką i ołówkiem. Wykorzystuje także przeterminowane kosmetyki, które okazują się być świetnym materiałem do wykorzystania w rysunku i malarstwie.
Ekspozycję będzie można oglądać do 19 marca.
Bitwa o literaturę w Teatrze Starym
W Teatrze Starym spotkanie z cyklu Bitwa o literaturę. Dziś rozmowy o modzie i przemyśle modowym w XXI wieku. Gośćmi spotkania będą Anna Pięta, która przez wiele lat pełniła funkcję pełniłam funkcję CEO i dyrektor komunikacji dla największych targów mody i rzemiosła w Polsce – HUSH Warsaw. Areta Szpura przez dekadę była związana z branżą modową. To współtwórczyni popularnej marki Local Heroes. Gdy zdała sobie sprawę, jakie są koszty taniej mody oraz z jakimi zmaga się problemami postanowiła oddzielić gruba kreską dotychczasowe życie.
Od czego pochodne jest to, co modne? O czym mówi nasz strój? Czym jest moda na początku dwudziestego pierwszego wieku i jak reaguje na nastroje społeczne? Czy i jak powinien się zmienić sposób mówienia o niej? to kilka z wielu pytań, które padnie podczas dzisiejszego spotkania.
Początek o 18.00 w Teatrze Starym w Lublinie. Spotkanie poprowadzi Grażyna Lutosławska
Kameralny koncert na Starym Mieście w Lublinie
W kawiarni Między Słowami na lubelskim Starym Mieście koncert Adama Jarząbka i Darka Kwiatkowskiego. „Wojna postu z karnawałem” to spektakl słowno-muzyczno-wizualny. W repertuarze utwory Jacka Kaczmarskiego. Kompozycje Kaczmarskiego posłużą jako muzyczne tło i będą opowiadały o obrazach, wyświetlanych podczas koncertu.
„Wojna postu z karnawałem” to premierowy występ duetu Adam Jarząbek i Darek Kwiatkowski. Początek o 19.00 przy ul. Rybnej 4/5 w Lublinie.
Fot. domchemika.pl
Pliki dźwiękowe
21.02.2023 Informator kulturalny


![Świętowanie w dźwiękach. Muzyczny Dzień Europy [ZDJĘCIA, WIDEO] 3 EAttachments9504498e25d30d515a90b92a2d8e38a0c10ba11 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/05/EAttachments9504498e25d30d515a90b92a2d8e38a0c10ba11_xl-1-350x250.jpg)




![Przeciwko przemocy i nienawiści. Zespół Katharsis wraca po latach [WIDEO] 8 EAttachments95004749e67fbd3b3f0417443d36ca1f205d47e xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/05/EAttachments95004749e67fbd3b3f0417443d36ca1f205d47e_xl-350x250.jpg)


