Dziesięć miast, w tym Lublin, weźmie udział w sobotę (28.01) w sportowej rywalizacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie spróbują pobić rekord wiosłowania na ergometrach wioślarskich.
– Każdy może wziąć udział. Do przepłynięcia jest dystans 500 metrów – mówi Dominik Małys z AZS UMCS Lublin. – W ramach tego będzie można wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Będziemy mieć ze sobą puszki. Rok w rok bierze w tym udział około 10 miast. Ostatnia edycja zakończyła się trzecim miejscem dla Lublina, najlepszym w historii. Było to możliwe dzięki wsparciu klubów sportowych. Jest ich bardzo dużo i chętnie uczestniczą w tej rywalizacji – dodaje.
CZYTAJ: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w niedzielę. Wiemy, co będzie się działo w Lublinie
Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w galerii przy al. Wincentego Witosa 32, w godzinach 10.00 do 18.00.
W tym roku, podczas 31. finału WOŚP pieniądze są zbierane na walkę z sepsą.
LilKa / opr. DomKla
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Dominik Małys




![Nowy sprzęt już pomaga ratować życie pacjentów. Wszystko dzięki środkom z KPO [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97_xl-350x250.jpg)





