Dwie osoby w województwie lubelskim zmarły z powodu grypy w ostatnim tygodniu 2022 roku.
Ostatnie dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wskazują, że od 23 do 31 grudnia 2022 w Polsce zachorowało prawie 390 tysięcy osób. W województwie lubelskim było to ponad 17 tysięcy przypadków.
CZYTAJ: Potrójne testy na grypę, RSV i COVID. Zainteresowanie duże, ale trudno je kupić
W naszym regionie hospitalizacji wymagały 164 osoby. Zmarły 2 osoby – jedna przed 65 rokiem życia i jedna po 65 roku.
W Polsce z powodu grypy w okresie od 23 do 31 grudnia 2022 roku zmarły 23 osoby.

TSpi / opr. WM
Fot. archiwum; infografika: Maciej Zieliński / PAP









![Byle do nocy! Kultura znowu zawładnie Lublinem [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9560801414a66380d31cd4eb0ce468f687415a8 xl 2](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9560801414a66380d31cd4eb0ce468f687415a8_xl-2-350x250.jpg)


