Prawie osiemdziesięciu młodych muzyków rozpoczęło w Puławach III Zimowy Kurs „Puławy i Skrzypce”. Zajęcia są organizowane w budynku I Liceum Ogólnokształcącego imienia Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach.
W kursie uczestniczą uczniowie szkół podstawowych, licealiści, studenci oraz absolwenci uczelni muzycznych z Polski i zagranicy. Z kolei wśród pedagogów znajdziemy wybitnych polskich i niemieckich skrzypków oraz altowiolistów.
Kurs potrwa do piątku. Codziennie o godzinie 19.00 w budynku puławskiego liceum będą odbywały się koncerty uczestników. Natomiast w weekend zaplanowano II Konkurs Skrzypcowy „Paganini w Puławach”.
CZYTAJ: Ferie w Radiu Lublin. Dzieci pracują nad słuchowiskiem [ZDJĘCIA]
Nagrodą główną będzie mistrzowski smyczek wykonany przez wybitną polską lutniczkę mieszkającą w Hiszpanii, Magdalenę Sapetę.
ŁuG / opr. DomKla
Fot. pexels.com


!["Strasznie tajemnicze miejsce". Archeolodzy sprawdzają, co kryje Góra Trzech Krzyży [WIDEO] 3 EAttachments9593863e680c789e71b73a1f7c13f023c7110eb xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9593863e680c789e71b73a1f7c13f023c7110eb_xl-350x250.jpg)







