05.01.2023 Informator kulturalny

321414356 842461966869940 8989234690693200615 n 2023 01 05 104339

Wernisaż w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”

Rozpoczynamy od zaproszenia na wernisaż wystawy Moniki Trypuz.

Ekspozycja to ilustracje do książki „Rocznik wsi” oraz inspiracje fotograficzne pochodzące ze zbiorów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” i Muzeum Wsi Lubelskiej.

Na kolejnych dwunastu rozkładówkach albumu poświęconych odpowiednio każdemu miesiącowi w roku, zilustrowane są niepraktykowane dziś powszechnie obrzędy i zwyczaje towarzyszące życiu dawnej wsi.

Stylistyka książki inspirowana jest podlaską tkaniną dwuosnowową. Teksty opracowane zostały w oparciu o dokumentację treściową Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej – mówi jej autorka. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]

Wernisaż w Galerii NN, przy ul. Grodzkiej 34 rozpocznie się o godz. 18.00.

Wstęp wolny!

Wystawa obrazów Moniki Napiórkowskiej „nasTROJE

Nowa ekspozycja od dzisiaj także w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury. To wystawa obrazów Moniki Napiórkowskiej “nasTROJE”.

Tak o prezentowanych na wystawie obrazach mówi sama autorka: „Pędzle, farby i płótna towarzyszyły mi przez całe życie, pomagając przekazywać swoje nastroje w artystyczny sposób. Przez wiele lat prowadząc swój gabinet kosmetyczny, upiększałam twarze, ręce i stopy swoich klientek, zmieniając rozmiar pędzli i kolorystycznych paletek. Stopy, to one skradły moje serce i rozwinęły moje podologiczne horyzonty. Swoją pasją staram się zarażać innych przekazując wiedzę w Policealnej Szkole-Medycznym Studium Zawodowym im. Janusza Korczaka w Łukowie. 

A zatem NasTROJE: podolog, pedagog, pasjonat sztuki.”

Wernisaż wystawy obrazów Moniki Napiórkowskiej „nasTROJE” w Galerii PROwizorium, rozpocznie się o godz.19.00.

Ekspozycję będzie można oglądać do końca stycznia.

Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki w CSK

Początek roku w Sali Operowej CSK zapowiada się wyjątkowo!

Już dzisiaj na scenie Waldemar Malicki z zespołem Filharmonii Dowcipu zaprezentuje skecze – jak mówią artyści – najlepsze z najlepszych, ale także te, które dotąd nie były wykonywane.

„15 lat na scenie – nie będzie to jednak trasa wspominkowa, jesteśmy uczuleni na jubileusze(…). Zatem zero sentymentu wobec swoich osiągnięć i dokonań, żadnej nutki wspomnień i żalu za upływającym czasem. Przecież płyniemy razem z nim” – podkreślają artyści.

Na scenie, obok Waldemara Malickiego, 16-osobowa orkiestra pod batutą dyrygenta – Bernarda Chmielarza.

Scenariusz i reżyseria – Jacek Kęcik.

Start o 17.30 i 20.30.

Fot. Brama Grodzka (Grodzka Gate) FB

Exit mobile version