Maciej Muzaj dołącza do drużyny siatkarzy ChKS-u Chełm. 32-letni atakujący wraca na polskie parkiety po dwóch sezonach spędzonych za granicą. W minionych rozgrywkach reprezentował Al-Hilal VC z Arabii Saudyjskiej, natomiast wcześniej występował w japońskim Tokyo Great Bears.
Muzaj mierzy 208 cm i ma ogromne doświadczenie zdobyte zarówno w krajowych, jak i zagranicznych rozgrywkach. W Polsce reprezentował m.in. PGE Skrę Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, ONICO Warszawa, Asseco Resovię Rzeszów oraz Stal Nysa. Grał również w rosyjskich Gazpromie-Ugra Surgut i Uralu Ufa, a także we włoskiej Sir Safety Perugia.
Maciej Muzaj przez wiele lat występował również w reprezentacji Polski. Z biało-czerwonymi zdobył m.in. srebrny medal Pucharu Świata w 2019 roku, brązowy medal mistrzostw Europy oraz brąz Ligi Narodów.
To czwarty nowy siatkarz CHKS-u. Wcześniej klub informował o zakontraktowaniu środkowego Cezarego Sapińskiego, atakującego Tytusa Nowika i japońskiego rozgrywającego Yukiego Imahashiego.
AR
Fot. pexels.com










