Kolarki na lubelskich drogach. Drugi etap Tour de Pologne Women [LISTA UTRUDNIEŃ]

EAttachments9654034fc667d887cd10783b37a272f6c3d3eda xl

W sobotę (25.07) w południe we Włodawie rozpocznie się drugi etap kolarskiego Tour de Pologne Kobiet.

CZYTAJ: Deszcz, kraksa i triumf Wiebes. Pierwszy etap Tour de Pologne Women [ZDJĘCIA]

– Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie – coś pięknego. Jedziemy płaściutko, ale tempo może być niesamowite. Typowy etap dla sprinterów, a jednocześnie może dojść boczny wiatr, który spotęguje problemy kolarek – mówi koordynator Tour de Pologne Ryszard Majkowski.

– Trasa dzisiejszego etapu będzie płaska. To oznacza, że znów kluczowe role odegrają sprinterki – relacjonuje dziennikarz Radia Lublin Patryk Jakubczak. – Start odbędzie się na rynku we Włodawie, a następnie peleton uda się na południe i przyjedzie przez Okuninkę w stronę Łowczy, gdzie skręci na zachód. Dalej na trasie kolarki miną Wytyczno, Urszulin i Puchaczów, aż dotrą do Ludwina. Tam zaplanowano jedyną lotną premię. Druga część etapu będzie przechodzić między innymi przez Brzostówkę i Serniki, a wjazd do Lubartowa zaplanowano od ulicy Łąkowej. Na trasie przejazdu będą występować czasowe utrudnienia w ruchu. W żółtej koszulce liderki czwartego Tour de Pologne wystartuje dziś Holenderka Lorena Wiebes – dodaje. 

Na trasie przejazdu będą występować czasowe utrudnienia w ruchu:

Fot. Tour de Pologne Women 

Powiat włodawski 

Tour de Pologne Women rozpocznie się na ul. Rynek w zabytkowym centrum Włodawy. Następnie peleton przejedzie ulicami: ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego, al. Jana Pawła II, ul. Reymonta, al. Józefa Piłsudskiego, ul. Okunińska. W związku z wyścigiem czasowo zamknięte będą też następujące trasy: 

od 11:30 do 12:30 – odcinek Włodawa – Okuninka (droga wojewódzka nr 816, DW812, drogi gminne);

od 11:30 do 13:00 – odcinek Okuninka – Łowcza (DW 812),

od 12:00 do 13:30 – odcinek Łowcza – Kołacze (drogi gm.); 

od 12:00 do 14:00 – Odcinek Kołacze – Urszulin (DK 82). 

Lubartów

Od rana całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie strefa mety oraz miasteczko wyścigu:?ulica Rynek I oraz Rynek II, ulica Jana Pawła II, ?ulica Kościuszki (pojazdy techniczne będą kierowane na tamtejszy parking), ?ulica Lubelska (odcinek od Rynku do skrzyżowania z ulicą Hutniczą) wraz z wstrzymaniem ruchu poprzecznego. ?Przywrócenie stałej organizacji ruchu w tej strefie planowane jest około godziny 18:30.

Fot. KPP Lubartów 

W godzinach 14:50 – 15:35 podczas bezpośredniego przejazd peletonu całkowicie dla ruchu pojazdów zamknięte zostaną ulice na trasie przejazdu: ?Łąkowa, Piaskowa, Lubelska (od ronda przy sklepie Kaufland), ?Rynek I, Słowackiego (na odcinku do wysokości ul. Cmentarnej).

Fot. KPP Lubartów

PJ / opr. ToMa 

Zdjęcie główne fot. Marta Lackorzyńska 

Exit mobile version