Wyrok w sprawie tragicznego wypadku. Zginęły trzy seniorki

EAttachments95709532a408b85dd9827fee89b88804a7d4e19 xl

Kierowcy obu pojazdów uczestniczących w tragicznym wypadku z sierpnia 2023 roku w Chodlu, w którym zginęły trzy seniorki, zostali uznani winnymi przez Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim.

Kierujący Oplem Adam W., który wiózł seniorki, został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, z kolei kierowca BMW Damian Sz. na trzy lata więzienia. Sąd orzekł wobec niego także trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna jechał z prędkością 140 kilometrów na godzinę przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h.

CZYTAJ: „Były zaangażowane w życie społeczne i kulturalne miasta”. Mieszkanki Poniatowej ofiarami wypadku w Chodlu

– Nieprawidłowości prowadzące do wypadku popełnili obydwaj kierowcy – mówi sędzia Anna Jaguś. – Kierujący Oplem, dojeżdżając do skrzyżowania z drogą główną, nie upewnił się w sposób skuteczny w zakresie możliwości bezpiecznej realizacji wjazdu na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej, wymuszając pierwszeństwo na poruszającym się drogą główną kierowcy BMW. Kierujący BMW jechał z istotnie nadmierną prędkością, odbierając sobie możliwość podjęcia skutecznych manewrów obronnych wobec zmiennej sytuacji drogowej.

CZYTAJ: Śmiertelny wypadek trzech aktorek. Ruszył proces

– Ten wyrok w przypadku kierowcy BMW jest skandaliczny – mówi wnuczka jednej ze zmarłych seniorek, Marta Stawiarska. – Za inne przestępstwa karze się dużo surowiej. To jest bulwersujące. To w ogóle nie oddaje rozmiaru tej tragedii.

Wyrok jest nieprawomocny. Rodziny ofiar nie wykluczają apelacji. 

ŁuG / opr. PrzeG

Fot. ŁuG

Exit mobile version