Czterech siatkarzy Bogdanki LUK Lublin znalazło się w grupie 18 zawodników powołanych przez trenera reprezentacji Polski Nikolę Grbicia na drugi turniej Ligi Narodów, który odbędzie się w Gliwicach od 24 do 28 czerwca. To Marcin Komenda (na zdj.), Wilfredo Leon, Mikołaj Sawicki i Kewin Sasak.
Do składu wracają podstawowi zawodnicy, bo w pierwszym turnieju selekcjoner postawił na mniej doświadczonych i debiutujących graczy. Po inauguracyjnych zawodach w chińskim Linyi Polacy mają na koncie 2 zwycięstwa i 2 porażki i zajmują 7. miejsce w tabeli.
W pierwszym meczu w Gliwicach biało-czerwoni w środę zagrają z Belgią. Kolejnymi przeciwnikami będą Turcja, Niemcy i Argentyna.
AR
Fot. Iwona Burdzanowska / archiwum RL
