Koszykarze PGE Startu Lublin w niedzielę (29.03) zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław w 24. kolejce ekstraklasy.
Przed nimi trudne zadanie. Przeciwnik jest wiceliderem tabeli i wygrał w tym sezonie już 16 meczów. Niedawno Śląsk pokonał w Warszawie Legię. Wrocławianie mają nowego rozgrywającego Kyrella Luca, który szczególnie pod nieobecność Kadre’a Graya może się okazać bardzo przydatny.
Ciekawie zapowiada się rywalizacja dwóch skutecznych zawodników Issufa Sanona i Liama O’Reillyego. Gospodarze mogą dominować pod koszami – Bryana Griffina czekają zmagania ze Stefanem Djordjevićiem i Jakubem Urbaniakiem.
Start z ośmioma zwycięstwami zajmuje 14. miejsce w tabeli i jego wygrana we Wrocławiu będzie sporą niespodzianką. Początek meczu w niedzielę o godzinie 17:30.
AR
Fot. Iwona Burdzanowska / archiwum RL
