Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu lubartowskiego, który znęcał się nad swoją żoną. Mężczyzna z gminy Kock wszczynał awantury, wyzywał kobietę, szarpał i groził pozbawieniem życia.
Ostatnią interwencję policjanci podjęli 16 lutego. Wówczas pijany 59-latek wszczął kolejną awanturę, w której użył przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili, że przemocowe zachowania trwały w tym domu od sierpnia 2025 roku.
Kobiecie udzielona została pomoc medyczna, a wobec sprawcy wdrożono procedurę „Niebieskiej Karty”. 59-latek został w środę (18.02) tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
EwKa / opr. ToMa
Fot. Policja Lubelska



![Groził mężczyznom w centrum miasta. Przed zatrzymaniem wrzucił „broń” do wody [ZDJĘCIA] 4 EAttachments9591672aee1903024955b97528341b6440eed64 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9591672aee1903024955b97528341b6440eed64_xl-350x250.jpg)
![Rodzinnie i charytatywnie. Klasztorne ogrody otworzyły się dla mieszkańców [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95910754bca7963fa825ae166c2b88a7219b432 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95910754bca7963fa825ae166c2b88a7219b432_xl-350x250.jpg)



![Uciekał quadem przez centrum Lublina. 34-latek usłyszał zarzuty [ZDJĘCIA, WIDEO] 9 EAttachments9588313c2ee5dfd860603d113f69d46e3e3f37f xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9588313c2ee5dfd860603d113f69d46e3e3f37f_xl-350x250.jpg)

