Od marca będzie można więcej dorobić do emerytury i renty – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
O szczegółach mówi regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim, Małgorzata Korba.
– Emeryci, którzy mają już 65 lat i emerytki, które skończyły 60 lat, mogą dorabiać do swoich świadczeń z ZUS bez ograniczeń. W przypadku młodszych emerytów, a także rencistów obowiązują pewne limity. Dobra informnacja jest taka, że od 1 marca ten limit będzie wyższy o około 300 złotych niż w lutym. Bezpieczna kwota, do której będzie można dorobić do swojego świadczenia od marca będzie wynosiła 6438 zł 50 groszy brutto.
CZYTAJ: Ruszyła wielka akcja pomocy. 45 tysięcy osób dostanie paczki żywnościowe
Do limitów wliczają się tylko przychody, od których obowiązkowe są składki na ubezpieczenia społeczne. Chodzi więc między innymi o wynagrodzenia z umowy o pracę, umowy zlecenia. Rozliczeniu podlegają również zarobki z pracy za granicą.
RyK / opr. PrzeG
Fot. pexels.com
Pliki dźwiękowe
Małgorzata Korba

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)








