Zawiozą nawet do Berlina. Więcej pociągów w Lubelskiem

EAttachments9200942a0873f0436a26dc2b6a66e34cc1e6a36 xl

Od 14 grudnia PKP Intercity wprowadza więcej pociągów, między innymi na trasie Lublin-Warszawa, Lublin-Poznań i połączenie z Berlinem – informuje kolejowy przewoźnik.

Jak podało PKP Intercity, w nowym rozkładzie jazdy na sezon 2025/2026 Warszawę z Lublinem będzie łączyć 16 par pociągów, o dwie więcej niż dotychczas.

IC Strzelecki z Zielonej Góry, który dotychczas kursował do Warszawy, od 14 grudnia codziennie pojedzie do Lublina, natomiast IC Zielonogórzanin z Zielonej Góry do Warszawy pojedzie do Chełma. Po tej zmianie liczba połączeń Lublin-Poznań wzrośnie z dwóch do czterech dziennie.

Z trzech do pięciu wzrośnie liczba pociągów IC Chełm-Warszawa, z czego cztery są także połączeniami z Poznaniem. Z Chełma będzie też kursował nocny pociąg IC Uznam, który poprowadzi grupę wagonów do Poznania, skąd pojadą bezpośrednio do Berlina.

Połączenie Warszawy z Hrubieszowem i Zamościem obsługiwać będzie grupa wagonów z pociągu IC Bystrzyca, w miejsce obecnego pociągu IC Górski. Przewoźnik zapowiedział, że w ten sposób nastąpi zmiana godzin na mniej skrajne w dobie. Skład wyjedzie z Hrubieszowa godzinę później, a dotrze godzinę wcześniej.

Szacunki przewoźnika zakładają, że w tym roku zwiększy liczbę przewiezionych pasażerów do 88 mln, a w 2030 r. – do 110 mln. 

RL / Polska Agencja Prasowa / opr. ToMa 

Fot. Piotr Michalski / archiwum RL 

Exit mobile version