80 osób wzięło udział w ostatniej przed świętami edycji biegu parkrun w Ogrodzie Saskim. Tradycyjnie do pokonania było 5 kilometrów. Jedni biegli po jak najlepszy czas, inni truchtali i rozmawiali ze znajomymi, a byli też tacy, którzy wybrali marsz.
CZYTAJ: Newcastle atakuje. Zaostrzona bioasekuracja w jednym z powiatów
– Tutaj nawet jak przyjdzie się bez energii, to się ją łapie. Biegło się bardzo dobrze, chociaż dzisiaj na spokojnie, bo tak rozmawialiśmy, że nie dawno były zawody na 5 km, to dzisiaj chcemy pogadać ze znajomymi. To najlepszy pomysł, żeby zrobić dla siebie, dla swojego życia i zdrowia. Parkrun to nie tylko bieg, marsz, kijkowanie, ale również społeczność. Ja mówię, że biegam, aby nie zardzewieć – opowiadają uczestnicy.
Biegi z cyklu parkrun odbywają się w Ogrodzie Saskim w Lublinie co sobotę o godzinie 9.00. Jednak w okresie świąteczno-noworocznym zaplanowano dodatkowe spotkania: 26 grudnia oraz 1 stycznia.
MaK / opr. AKos
Fot. archiwum RL
Pliki dźwiękowe
uczestnicy





![Krew na wyczerpaniu. Ambulans rusza w teren [HARMONOGRAM] 6 EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0-350x250.jpg)




