09.11.2025 Podróże małe i duże

EAttachments9065569be8aa2f729d4c5c57a28fdcfc4dbee6d xl 2

Wraz ze Słuchaczami Radia Lublin będziemy uczestniczyć w 14. Puławskim Festiwalu Muzycznym Wszystkie Strony Świata w 280. rocznicę urodzin księżnej Izabeli Czartoryskiej.

6 listopada ruszyła kolejna, czternasta już edycja Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata. Zaprosimy Państwa w muzyczną podróż po różnych muzycznych konwencjach: od tanga (Koncert otwarcia, Show me your Tango), przez nurt minimalistyczny w muzyce XX wieku w recitalu Tymoteusza Biela, folkowe inspiracje instrumentalistek z Kwartetu Galicyjskiego, aż po jazzowy wokal Dominiki Ziemnickiej.

W związku tym, że w tym roku festiwal przypada na puławskie obchody 280. rocznicy urodzin Izabeli Czartoryskiej, pojawią się też wydarzenia związane z historią pałacu Czartoryskich oraz samej księżnej. Naszym gościem będzie m.in. pani Grażyna Bartnik-Szymańska, historyczka specjalizująca się w dziejach kultury polskiego oświecenia oraz autorki licznych artykułów naukowych poświęconych historii puławskiej kolekcji.

Na Festiwal zapraszają” Adam Klocek — dyrektor artystyczny oraz organizator Stowarzyszenie Dwa Brzegi.

Na spotkanie w Puławach zaprasza Magdalena Lipiec-Jaremek.

Fot. Magdalena Lipiec-Jaremek

Exit mobile version