„Razem bezpieczniej”. Ponad 500 tysięcy dla samorządów w Lubelskiem [ZDJĘCIA]

EAttachments9025719674d60c3a6edce8e0ca54f6b9351677a xl

Ponad 500 tysięcy złotych z rządowego programu „Razem bezpieczniej” trafiło do samorządów z województwa lubelskiego.

– To środki na poprawę bezpieczeństwa, które jest dla nas priorytetem – mówi wojewoda lubelski Krzysztof Komorski. – Te umowy w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej na lata 2025-2028” to środki, które są przeznaczone np. na rozbudowę monitoringu, na modernizację przejść dla pieszych, na doświetlenie przejść dla pieszych, czyli na dofinansowanie infrastruktury, która służy naszemu bezpieczeństwu na co dzień.

CZYTAJ: „Bez migrantów sobie nie poradzimy”. Aleksander Kwaśniewski o potrzebie mądrej polityki migracyjnej

– Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 120 tysięcy złotych – mówi zastępca wójta gminy Chodel Damian Pietroń. – Na modernizację przejścia dla pieszych w miejscowości Chodel oraz budowę systemów monitoringu na terenie gminy Chodel, czyli przy placówkach oświatowych. Dokładnie chodzi o trzy szkoły w miejscowościach Chodel, Granice oraz Rotoszyn Drugi.

Środki pochodzą z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej na lata 2025-2028”. 

Podpisanie umów z samorządami odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

InYa / opr. WM

Fot. Krzysztof Radzki

Exit mobile version