Miasto Lublin podpisało umowę partnerską na wspólną realizację projektu europejskiego „Lubelskie bez azbestu”. Usuwanie azbestu rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.
– Według przeprowadzonej w ubiegłym roku inwentaryzacji, na terenie miasta znajduje się blisko 4,7 tysiąca ton azbestu stanowiącego pokrycie dachów – mówi Marta Smal-Chudzik, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Projekt „Lubelskie bez azbestu” realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Zgodnie z inwentaryzacją z 2024 r. na terenie Lublina pozostaje jeszcze blisko 4 700 ton azbestu, w tym 3,5 tys. ton u osób fizycznych oraz 1,1 tys. ton u podmiotów prawnych.
PaSe / opr. PrzeG
Fot. pixabay.com / Miasto Lublin



![Różne profesje od kuchni. Trzecia edycja projektu „Lublin.Zawodowcy” [ZDJĘCIA] 3 EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959_xl-350x250.jpg)







!["Biskupiak" świętuje 100-lecie powstania! [ZDJĘCIA] 11 DSC 7814](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/09/DSC_7814-75x75.jpg)
