Iga Świątek rozbiła rywalkę. Polka mistrzynią Wimbledonu!

mid epa12234108 2025 07 12 181117

Iga Świątek w fantastycznym stylu wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu w Londynie. W finale rozstawiona z numerem 8 Polka pokonała Amerykankę Amandę Anisimovą (nr 13) 6:0, 6:0. mecz trwał zaledwie 57 minut.

Najlepsza polska tenisistka zdobyła szósty w karierze wielkoszlemowy tytuł, ale pierwszy w Londynie. Wcześniej czterokrotnie wygrała French Open, a raz okazała się najlepsza w US Open.

To pierwszy od 114 lat przypadek, by w finale tego turnieju jedna z tenisistek nie wygrała ani jednego gema. Poprzednim  finałem wielkoszlemowym zakończonym wynikiem 6:0, 6:0 było zwycięstwo Niemki Steffi Graf z reprezentującą wtedy barwy ZSRR Białorusinką Nataszą Zwieriewą w paryskim French Open w 1988 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa / Polska Agencja Prsaowa RL / opr. ToMa

Fot.PAP/EPA/TOLGA AKMEN

Exit mobile version