Lubelscy lekkoatleci w Memoriale Ireny Szewińskiej

382753687 891570908997523 2160880566753597593 n 2025 05 30 103330

Grupa lekkoatletów reprezentujących kluby z województwa lubelskiego wystąpi w memoriale Ireny Szewińskiej, który odbędzie się w Bydgoszczy.

W biegu na 800 metrów wystartuje wracająca po długiej przerwie spowodowanej kontuzją reprezentująca barwy AZS-u UMCS-u Lublin Sofia Ennaoui.

– Całe szczęście moje zdrowie jest w bardzo dobrym stanie. Nic mi nie doskwiera od wielu miesięcy. Noga mnie kompletnie nie zatrzymuje w treningu. To jest najlepszy znak, że już to wszystko co działo się negatywnego w ostatnich latach zostało zażegnane, co bardzo mnie cieszy. Z chwilą kiedy mi wróciło zdrowie, wrócił też wielki zapał do uprawiania lekkiej atletyki.

CZYTAJ: Piąta kolejka Ekstraligi. Orlen Oil Motor Lublin wygrywa w Grudziądzu

Na tym samym dystansie wśród mężczyzn pobiegnie Bartosz Kitliński także z AZS-u UMCS-u.

W Bydgoszczy wystąpią także inni przedstawiciele akademickiego klubu: w biegu na 400 m Patryk Grzegorzewicz i Jan Śmietanka, na 110 m przez płotki Michał Sierocki., na 1500 m Michał Rozmys, zaś na 3 km z przeszkodami Aneta Konieczek. Ponadto do biegu na 100 m została zgłoszona Wiktoria Gajosz z Tomasovii.

Początek memoriału o 18.00.

Mat. organizatora / AR

Fot. Sofia Ennaoui FB

Exit mobile version