„To piękne, że jesteśmy różni”. Lubelskie organizacje walczą z dyskryminacją

pexels rdne 7951672 2025 03 20 185756

Dwie lubelskie organizacje wspólnie walczą z dyskryminacją na tle narodowościowym. Projekt zapoczątkowany w Polsce będzie kontynuowany w Ukrainie.

CZYTAJ: Adwokat: Reforma przepisów o mowie nienawiści rozszerza katalog osób prawnie chronionych

Pierwsza edycja inicjatywy odbyła się w Lublinie i była skierowana do służb miejskich. Za wschodnią granicą szkolenia będą dotyczyły głównie funkcjonariuszy Straży Granicznej. 

– Chcemy przybliżać inne narodowości, ich kulturę i tradycję mówi prezes fundacji Ganesha Global Assef Salloom. – Jestem z Syrii i zawsze miałem taki stereotyp, że pierwsze pytanie było o wielbłądy. Nie widziałem wielbłąda w życiu. Nie wiem, skąd ludzie mają czasami takie błędne myślenie. 

– Dyskryminacja to jest problem, który dotyczy każdego państwa mówi prezeska fundacji Helping Ukrainians Maria Degtyarenko. – Dlatego trzeba o tym mówić. Trzeba przypomnieć, że prawa człowieka to najgłówniejsze, co jest na tym świecie i trzeba ich bronić. W ogóle to jest piękne, że jesteśmy różni i różnorodność międzykulturowa też jest piękna. 

W ramach projektu uczestnicy wezmą udział między innymi w zajęciach z języka angielskiego oraz szkoleniach na temat podstawowych praw człowieka czy przeciwdziałania dyskryminacji. 

InYa / opr. LisA

Fot. pexels.com

Exit mobile version