Kolejny sukces do swojego dorobku dorzuciła Aleksandra Mirosław. Mistrzyni olimpijska we wspinaczce sportowej na czas zdobyła złoty medal podczas Zimowych Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Lucernie. Zawodniczka KW Kotłownia Lublin w finale swojej koronnej konkurencji 15-metrową ścianę pokonała w 6,73 sekund wygrywając z Włoszką Giulią Randi. Czwartą lokatę zajęła Patrycja Chudziak.
W Lucernie biało-czerwoni zdobyli już trzy medale. Wcześniej na drugim stopniu podium w biathlonowym sprincie stanęła Natalia Sidorowicz, z kolei po brąz w narciarstwie wysokogórskim sięgnęła Iwona Januszyk.
JK
Fot. archiwum







![Nie emocje a argumenty. W Lublinie o pograniczu polsko-ukraińskim [ZDJĘCIA] 8 EAttachments95959852376901779344b90f64ca0e14a86d793 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95959852376901779344b90f64ca0e14a86d793_xl-350x250.jpg)


