Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało w niedzielę rano, że w związku z zakończeniem uderzeń Federacji Rosyjskiej na cele w Ukrainie wojskowe lotnictwo zakończyło działania w polskiej przestrzeni powietrznej.
– W związku z zakończeniem uderzeń Federacji Rosyjskiej na cele w Ukrainie, operowanie wojskowego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej – podało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DORSZ) na platformie X.
CZYTAJ: Ukraina: rosyjskie rakiety trafiły w cele w rejonach przy granicy z Polską [AKTUALIZACJA]
Jak dodano we wpisie, Wojsko Polskie na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostaje w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.
W związku z zakończeniem uderzeń Federacji Rosyjskiej na cele w Ukrainie, operowanie wojskowego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej.#WojskoPolskie na bieżąco monitoruje… pic.twitter.com/l9fMgtYkbM
— Dowództwo Operacyjne (@DowOperSZ) November 17, 2024
Wcześniej DORSZ informowało o poderwaniu nad ranem polskich i sojuszniczych myśliwców przy naszej wschodniej granicy, w związku z rosyjskimi atakami na zachodnie rejony Ukrainy z użyciem rakiet manewrujących, pocisków balistycznych i bezzałogowych statków powietrznych.
Dowództwo podkreśliło wówczas, że zgodnie z obowiązującymi procedurami Dowódca Operacyjny RSZ uruchomił wszystkie dostępne siły i środki pozostające w jego dyspozycji, poderwane zostały dyżurne pary myśliwskie, a naziemne systemy obrony powietrznej i rozpoznania radiolokacyjnego osiągnęły stan najwyższej gotowości.
PAP / RL / opr. WM
Fot. Konflikty.pl, via Wikimedia Commons

![Wojskowe lotnictwo zakończyło działania w polskiej przestrzeni powietrznej [AKTUALIZACJA] 1 f 16c polska 5594 2024 11 17 071248](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2024/11/f-16c_polska_5594-2024-11-17-071248-750x375.jpg)




![Z Azowstalu do Taganrogu. Poruszająca relacja jeńca, który przeżył rosyjskie tortury [ZDJĘCIA, WIDEO] 6 EAttachments909904489294f4bf943ccdb468dd431e1f7f594 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments909904489294f4bf943ccdb468dd431e1f7f594_xl-350x250.jpg)




