Trener Azotów: Zespół pokazał niesamowity charakter

464760717 18343978696130505 4058073912158099991 n 2024 10 28 201246

Piłkarze ręczni Azotów Puławy ze względu na reprezentacyjną przerwę mają blisko trzy tygodnie przerwy od meczów ligowych. W niedzielę (27.10) wieczorem puławianie w kolejnym spotkaniu Orlen Superligi po remisie 33:33 przegrali w rzutach karnych 2:4 na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk.

Mimo wywalczenia w Gdańsku tylko jednego punktu trener Patryk Kuchczyński jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych: – Najważniejsze jest dla mnie, że zespół pokazał niesamowity charakter i z minus 5-6 punktów potrafiliśmy wyjść do przodu, co kosztowało nas bardzo wiele sił. Może zabrakło tylko zimnej głowy w końcówce. Najważniejsze, że potrafiliśmy wyjść z bardzo trudnej sytuacji. Szkoda, że nie udało się tej końcówki rozegrać troszeczkę cierpliwiej. A karne to już wiadomo – trochę loteria, trochę szczęścia, trochę dyspozycja bramkarza i rzucającego zawodnika, więc tutaj bym się nie czepiał. Ale na pewno trzeba zwrócić na ten element uwagę.

W kolejnym meczu puławski zespół dopiero 16 listopada zmierzy się u siebie z Chrobrym Głogów.