Sensacja w Ekstraklasie! Motor pokonał lidera!

mid 24a05488 2024 10 05 221322

Sensacyjne zwycięstwo piłkarzy Motoru Lublin w 11. kolejce ekstraklasy. “Żółto-biało-niebiescy” wygrali na wyjeździe z liderem tabeli – Lechem Poznań 2:1.

“Kolejorz” objął prowadzenie w 24. minucie po golu Mikaela Ishaka. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a z wyrównującej bramki cieszyli się goście. Podanie Bartosza Wolskiego wykorzystał Samuel Mraz. Chwilę później po raz drugi do siatki trafił Ishak, ale analiza VAR wykazała pozycję spaloną poznańskiego napastnika i do przerwy utrzymał się remis. Rozstrzygająca akcja miała miejsce w 54. minucie, gdy instynktem strzeleckim ponownie wykazał się Samuel Mraz, który zapewnił zwycięstwo drużynie z Lublina.

Co ciekawe, dla Lecha była to pierwsza domowa, a druga w sezonie porażka. Motor wygrał po raz czwarty.

Z dorobkiem 15 punktów lubelski zespół zajmuje 10. miejsce w tabeli. Lech zgromadził o 10 punktów więcej i pozostaje liderem.

Kolejny mecz z uwagi na reprezentacyjną przerwę Motor rozegra dopiero w sobotę 19 października. Wówczas na Arenę Lublin przyjedzie Widzew Łódź.