“Nie wykorzystaliśmy swoich szans”. Lubelscy koszykarze przegrali z Legią Warszawa

6k3d9059 2024 10 12 192640

Rozczarowanie tak można określić nastroje po piątkowym (11.10) meczu koszykarzy Polskiego Cukru Start Lublin z Legią Warszawa. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego w pierwszym w tym sezonie meczu ekstraklasy przed własną publicznością przegrali z Legią Warszawa 78:89, chociaż po pierwszej kwarcie prowadzili 24:15.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Lubelski szkoleniowiec tak podsumował to spotkanie: – Myślę, że kluczowa była druga połowa. Zaczęliśmy bardzo słabo. Zawodnicy z Warszawy zebrali chyba z 10 piłek w ataku. Nie trafiliśmy ani jednego rzutu za 3 punkty. Myślę, że to zatrzymało nas trochę w ataku. Był moment, kiedy mieliśmy dobrą energię, natomiast kiedy wróciliśmy, mając 10 na plus 1, nie wykorzystaliśmy swoich szans i to był klucz pd przegranej. Grając z takimi przeciwnikami trzeba panować nad emocjami, grać dobre rzuty i przede wszystkim zastawiać, bo zbiórki w czwartej kwarcie były kluczowe – mówił Wojciech Kamiński

Rozczarowania nie krył kapitan Startu Filip Put: – Przede wszystkim chcieliśmy bardzo dobrze się pokazać przed naszymi kibicami. Jesteśmy nowym zespołem. Przed sezonem nie mieli oni za dużo momentów, żeby nas obejrzeć, więc chcieliśmy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Jeśli chodzi o mecz, to uważam, że graliśmy falami. Weszliśmy bardzo dobrze w mecz. Byliśmy bardzo mocno skoncentrowani, jednak tych złych chwil było więcej, a to skutkowało tym wynikiem.

W następnym meczu lubelska drużyna 18 października podejmie Górnik Zamek Książ Wałbrzych.