“Mogliśmy wygrać jeszcze wyżej”. Wisła Puławy pokonała Zagłębie Sosnowiec

464026467 18067586014627569 2089303775106303255 n 2024 10 21 072143

Serię czterech porażek z rzędu przerwali piłkarze 2-ligowej Wisły Puławy. W 14. kolejce rozgrywek “Duma Powiśla” wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Rozstrzygającą bramkę już w 16. minucie zdobył Patryk Waliś.

Mogliśmy wygrać jeszcze wyżej – stwierdził trener puławian Maciej Tokarczyk, który komplementował swoich podopiecznych również za konsekwentną grę w obronie. – Miałem wrażenie, że moglibyśmy zagrać drugie 90 minut, a i tak nie stracilibyśmy bramki. Mój zespół grał bardzo dobrze, w defensywie realizował w stu procentach plan na mecz. Nawet w momentach, gdy Zagłębie dochodziło w nasze pole karne, byliśmy spokojni, ale zarazem zdecydowani. Ten spokój pozwalał nam na to, żeby interweniować w kontekście naszego planu obrony pola karnego. Nie mogę pominąć też aspektu ofensywnego, gdzie tych sytuacji stworzyliśmy co najmniej jeszcze kilka. 1:0 to zdecydowanie najniższy wymiar kary.

Z dorobkiem 19 punktów Wisła zajmuje 8 miejsce w tabeli. W następnej serii spotkań już w piątek puławianie na wyjeździe zmierzą się z Olimpią Grudziądz.