Lubelskie koszykarki z Superpucharem! Mistrz Polski rozbity

mid 24a02603 2024 10 02 195502

Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin zdobyły Superpuchar Polski. W decydującym spotkaniu podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pokonały w Poznaniu mistrzynie Polski KGHM BC Polkowice 94:74 (28:24, 13:20, 21:14, 32:16). To drugi z rzędu triumf lubelskiego zespołu w tych rozgrywkach.

Akademiczki do zwycięstwa poprowadziła Laura Miskiniene, która zdobyła 27 pkt. Po 16 pkt rzuciły Batabe Zempare, Dominika Ullmann oraz Stella Johnson.

Lubelskie akademiczki wygrały, choć do przerwy przegrywały 41:44. Co zatem zadecydowało o końcowym sukcesie? O tym trener lublinianek Krzysztof Szewczyk: – Kluczowym momentem była druga połowa, kiedy zmieniliśmy sposób obrony pick and rolla (dwójkowe zagranie ofensywne w koszykówce, przy którym jeden zawodnik atakuje z piłką, a drugi stawia zasłonę – red.), dzieliliśmy się piłką przy rzutach za 3 i to pozwoliło nam odskoczyć na 20 punktów.

MVP spotkania została Litwinka Laura Miskiniene: – Zrobiłyśmy wszystko, co miałyśmy w planie naszkicowanym przez trenera. Wykorzystałyśmy pozycje rzutowe i jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałyśmy. Cieszę się, że trener mi ufa. To dla mnie najważniejsze. Tytuł MVP nie znaczy tak wiele, jak zwycięstwo. Wygrana potwierdza sens naszej ciężkiej pracy na treningac; tego, że trener wymaga od nas nieustannej koncentracji na parkiecie. Jak widać to działa. Mam nadzieję, że całą energię, jaką wkładamy w treningi, oddadzą nam zwycięstwa w meczach

Teraz przed lubelskimi koszykarkami inauguracja rozgrywek Orlen Basket Ligi Kobiet. W pierwszym spotkaniu 6 października zmierzą się na wyjeździe z Polonią Warszawa.