Żużlowiec Motoru Lublin drugi w Rydze

458635762 979957030808983 249571338287858288 n 2024 09 06 201551

Żużlowiec Orlen Oil Motoru Lublin Wiktor Przyjemski zajął 2 miejsce w turnieju SGP-2 w drugiej rundzie indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Zawody w Rydze wygrał Ukrainiec Nazar Parnicki. Słabiej spisał się drugi zawodnik Motoru Bartosz Bańbor, który uplasował się na 12. pozycji.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Przyjemski, który ma 38 pkt i o osiem wyprzedza Parnickiego. Bańbor z pozycji wicelidera spadł na 5. miejsce i traci do lidera 15 pkt.

Ostatni turniej cyklu zostanie rozegrany 27 września w Toruniu.

Jutro (07.09) w Rydze odbędzie się kolejny turniej Grand Prix, czyli indywidualnych mistrzostw świata. Liderem cyklu jest żużlowiec Orlen Oil Motoru Lublin Bartosz Zmarzlik, który w klasyfikacji generalnej o 15 pkt wyprzedza swojego klubowego kolegę Szweda Fredrika Lindgrena. W zawodach wystąpi jeszcze dwóch przedstawicieli Motoru – szósty w klasyfikacji Australijczyk Jack Holder oraz ósmy Dominik Kubera.

Początek turnieju o godz. 18:00.