Koszykarki AZS UMCS Lublin na LOTTO Lidze 3×3

458494275 994473772723056 6608536034151429025 n 2024 09 06 205725

Bez powodzenia w I turnieju kwalifikacyjnym LOTTO Ligi 3 × 3 Kobiet rywalizowały koszykarki AZS-u UMCS-u Lublin. W Parku Sieleckim w Sosnowcu akademiczki najpierw rozegrały dwa mecze grupowe, w których przegrały z miejscowym Zagłębiem 11:21 i pokonały PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski 11:10.

W spotkaniu ćwierćfinałowym, w którym wygrana dawała awans do turnieju finałowego, lubelska ekipa została rozgromiona przez Team Polska U23 2:21. Drugi turniej kwalifikacyjny LOTTO Ligi 3×3 Kobiet z udziałem ośmiu zespołów, które nie wywalczyły dziś awansu do zawodów finałowych, odbędzie się na początku roku 2025.

W Sosnowcu AZS UMCS Lublin grał w składzie: Michella Nassisi, Wiktoria Kaczmarek, Dominika Mazurek i Aleksandra Mirosław.

Jutro (07.09), w tym samym miejscu odbędzie się turniej LOTTO 3×3 Ligi mężczyzn. Start Lublin zagra w grupie C, a jego rywalami będą: KK Włocławek, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia i GTK Usługi Transportowe Walicki Gliwice.