“Warto być dobrym i życzliwym”. Uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej [ZDJĘCIA]

458188224 122219849312016679 880959409904493519 n 2024 09 01 132047

Na placu przed bazyliką w Wąwolnicy trwa suma pontyfikalna uroczystości maryjnych. To 746. rocznica objawień oraz 46. rocznica koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej.

– Warto być dobrym i życzliwym dla drugiego człowieka i trzeba takich ludzi pokazywać światu jako wzór – mówi przewodniczący eucharystii arcybiskup Józef Michalik. – To nie przeszkadza, żebyśmy mówili, że wśród nas są ludzie słabi i grzeszni, ale świat podciągają właśnie ci dobrzy. Te przykłady babci, dziadka, matki, ojca, którzy idą kilometry pomodlić się do Matki Bożej. Nie trzeba uczyć modlitwy, trzeba się modlić. To jest wielka siła. Przeczytałem takie sprawozdanie, które narody są najmocniejsze, żywotne – te, które się modlą. Polska nie zginie, jeśli będzie się modlić. 

CZYTAJ: Pątnicy w Wąwolnicy. Dzisiaj główne uroczystości [ZDJĘCIA]

Sanktuarium w Wąwolnicy słynie z łask i cieszy się kilkusetletnim kultem. W parafialnej księdze zapisano już ponad 300 udokumentowanych łask uzyskanych za wstawiennictwem Matki Bożej Kębelskiej. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pielgrzymi w drodze do Wąwolnicy

Relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów w Wąwolnicy

Relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów znajdują się w Wąwolnicy podczas uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej.

Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z dziećmi zostali zamordowali w 1944 roku przez Niemców za ukrywanie Żydów. Mieszkali we wsi Markowa w dzisiejszym województwie podkarpackim.

– To niezwykły przykład będący podziwem dla całego świata – mówi metropolita lubelski, arcybiskup Stanisław Budzik. – Ludzie, którzy oddali życie, broniąc innych, broniąc innowierców, broniąc Żydów, to są bohaterowie, którzy pokazują nam, że są wartości, za które warto nawet oddać życie. Cieszymy się, że udało się przeprowadzić proces beatyfikacyjny, że cały świat poznał tę niezwykłą historię, która być może byłaby zapomniana. Ona robi wrażenia na ludziach na wszystkich kontynentach. Cieszymy się, że właśnie tu, na naszej ziemi, mieliśmy takich ludzi.

Relikwie rodziny Ulmów będą przebywały na Lubelszczyźnie przez tydzień.

ŁuG / opr. WM

Fot. Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej Parafia pw. św. Wojciecha w Wąwolnicy

Exit mobile version